pic
logo
pic pic aktualne-cislo archiv predplatne reklama vydavatelstvo pic

 11/2017

obsah-casopisu

Krása oblohy ktorá bude dokonale presvitať

 
Pergola je záhradný prvok, ktorý poskytuje zatienenú plochu pre zábavu alebo relaxáciu. Postavená býva pomocou stĺpov s nosníkmi, ktoré sú dobre pripevnené k základu. Môžu byť obložené strešnými krytinami, posypané viničom alebo jednoducho ponechané prirodzenej kráse materiálu, z ktorého sú vyrobené. Pergoly sa všeobecne používajú na vytvorenie "pocitu" definovanej miestnosti, bez toho, aby boli jednotlivé steny uzavreté.
 
Často sú označované aj ako "altánky" a v podobe tej najjednoduchšej formy sa vyskytovali už dokonca aj v Starovekom Ríme. Ani výber pergoly nie je jednoduchý, pokiaľ si samozrejme dávate záležať na kvalite. Ako vo všetkých prípadoch, aj tu rozhoduje niekoľko dôležitých faktorov. 
 
Účel použitia
Niekto si vďaka tomuto žiadanému doplnku exteriérového vybavenia neváha zariadiť okolie svojho domu aj v chladnejšom období. Prepojenie interiéru s okolitou prírodou sa stáva čoraz väčšou súčasťou nášho bývania a pergola je na tento účel naozaj ako stvorená. 
Zvážte, na čo budete pergolu používať, a kde bude umiestnená. S týmito dvoma faktormi sa snažte zistiť, koľko tieňa, priestoru, súkromia a zvukovej izolácie budete k tomu potrebovať.
 
Štýl a tvar
Aký štýl a tvar si vyberiete, sa do značnej miery prejaví vo funkčnosti, pričom bude estetika aj naďalej zohrávať veľkú úlohu. Akonáhle ste pokryli základné požiadavky na uspokojenie vašich praktických potrieb, môžete si vyberať aj podľa iných a viac špecifických parametrov. 
 
Dotknite sa hviezd
Tvar, farebná schéma a použité materiály budú zohrávať svoju úlohu v konečnom vzhľade tiež. Docielite to exotickým štýlom moderných plachiet, ktoré zatienia vašu záhradu, terasu alebo reštauračné priestory s dokonalým dôrazom na estetiku a zaujímavý dizajn. Takže pri klasickom pojme plachty môžete v tomto prípade na všetky synonymá a obavy z nich plynúce naozaj zabudnúť.
 

 

harmonia linia relax
DATACOM EU s.r.o.