pic
logo
pic pic aktualne-cislo archiv predplatne reklama vydavatelstvo pic

 11/2017

obsah-casopisu

Vyjadrite svoje emócie vhodným obrazom

 
Umenie je veľmi rozmanitá škála ľudských aktivít, ktoré sa zaoberajú tvorbou vizuálnych, sluchových a iných artefaktov - umeleckých diel - ktoré vyjadrujú autorovu imaginatívnu alebo technickú zručnosť, a sú určené na to, aby boli ocenené svojou krásou alebo emocionálnou silou. 
 
Je to jedna z príležitostí a možností, ako sa prostredníctvom konkrétneho diela môžete vyjadriť a realizovať. Pôsobíte na svoje okolie, ktoré vás zároveň môže podľa toho aj hodnotiť. Ak si do svojho interiéru potom takéto dielo v zaujímavom ráme na obrazy umiestnite, môže sa stať, že výpovednú hodnotu a emócie bude vysielať aj konkrétny priestor. 
 
Navštívte online galériu
 
Umenie sa v súčasnosti cení naozaj vysoko a najdôležitejšie je, aby bola osoba, ktorá ho robí naozaj dostatočne kreatívna. Vy sa takýmto umelcom môžete stať zo dňa na deň a nepotrebujete k tomu naozaj nič, okrem schopnosti dobrého výberu. Môžete využiť predaj obrazov online, čo je galéria tých najslávnejších diel a umelcov. Nikdy nemá zatvorené a k dispozícií sú tu najstaršie zdokumentované formy výtvarného umenia.
 
Zložitý koncept subjektívnej krásy
 
Základným účelom, ktorý je spoločný pre väčšinu umeleckých foriem, je zámer osloviť a spájať sa s ľudskými emóciami. Takéto hodnotenie je však širokospektrálne, najdôležitejšie ale je, že plní niekoľko ďalších cieľov:
  • utilitárny,
  • dekoratívny,
  • terapeutický,
  • komunikačný,
  • a intelektuálny.
 
Niekedy sa výtvarné umenie považuje aj za produkt ľudskej skúsenosti, alebo skúmanie ľudského stavu. Krása z hľadiska umenia odkazuje na interakciu medzi líniou, farbou, textúrou, zvukom, tvarom, pohybom a veľkosťou, ktorá je príjemná pre zmysly.
 
Toto všetko môže byť súčasťou vášho interiéru, ktorý si jednoduchým výberom obrazov zaistíte. Nezabudnite potom na jeho správne umiestnenie, najlepšie v blízkosti okna, kde sa prirodzené denné svetlo postará o vyniknutie tých najkrajších detailov. 

 

 

harmonia linia relax
DATACOM EU s.r.o.