pic
logo
pic pic aktualne-cislo archiv predplatne reklama vydavatelstvo pic

 11/2017

obsah-casopisu

Ohľaduplný zdroj energie ktorý naozaj oceníte

 
Zima je už tu a jej vtieravú silu pociťujeme každým jedným dňom stále viac. Aby sme si pohodlie vo svojom dome a interiéri vedeli spríjemniť na maximum, mali by sme si zaobstarať adekvátny zdroj vykurovania, ktorý bude ohľaduplný k našej peňaženke a okoliu. 
 
Najideálnejším prípadom, je možnosť inštalácie tepelných čerpadiel s najvyšším COP. S nami sa môžete pozrieť na hlavné dôvody, ktoré rozhodujú v ich prospech. 
 
Prečo tepelné čerpadlo?
 
Tepelné čerpadlo je najefektívnejším vykurovacím zariadením na súčasnom trhu. Za každý cent elektrickej energie, ktorú investujete do tepelného čerpadla, sa vám vráti späť 2 až 4 krát toľko, čo je podstatou dobrej energetickej účinnosti. Okrem toho tepelné čerpadlo funguje aj ako centrálny klimatizačný systém v lete, čo vám poskytuje celoročný komfort.
 
Ako ušetríte?
 
Samozrejme, že to všetko závisí od viacerých faktorov. K tým najdôležitejším patria:
  • počet členov domácnosti,
  • veľkosť domácnosti,
  • vonkajšie externé podmienky.
 
Kvalita takýchto riešení je ale naozaj veľká, pretože výroba tepelných čerpadiel má dlhodobú tradíciu vo Švédsku. Ich hlavnou výhodou je, že fungujú na základe využívania tepelnej energie zanechanej vo vzduchu, pôde alebo vode. Radí sa k najekonomickejšej a najviac ekologickej technológií vykurovania, ktorej ponukou sa špecializuje Euronom, spoločnosť dlhodobo pôsobiaca v tejto oblasti. 
 
Teplo dostupné z prírodných zdrojov
 
Tepelné čerpadlá nevyužívajú ako zdroj energie tuhé palivo v podobe klasického uhlia a dreva, dokonca ani pelety. Ide o prirodzený zdroj tepla, podľa ktorého sa pomenúvajú aj samotné čerpadlá. 
Záleží teda na dostupnosti tohto zdroja, ktorý bude rozhodovať o uplatnení konkrétneho typu čerpadla vo vašej domácnosti.
 
Ako sme už ale spomínali, jednou z najväčších výhod je najmä to, že toto tepelné čerpadlo môžete využiť aj v lete, ako klimatizačnú jednotku, takže jeho funkcie sa vám zídu a osvedčia celoročne. Celkovú inštaláciu vykurovacieho systému ale musíte nechať na odborníkov, ktorí vám zaistia maximálny komfort a dokonalú tepelnú zotrvačnosť vo vašom interiéri, bez ohľadu na ročné obdobie. 
 

 

 

harmonia linia relax
DATACOM EU s.r.o.