pic
logo
pic pic aktualne-cislo archiv predplatne reklama vydavatelstvo pic

 11/2017

obsah-casopisu

Atraktívny doplnok v podobe neškodného dreva

 

V posledných rokoch vidíme v našom okolí čoraz viac budov, ktoré sa „pýšia“ drevenými fasádami. Či už je to nádherné architektonické majstrovské dielo alebo menší, ale dokonale vytvorený rodinný dom, drevené obloženie je skvelý spôsob, ako dosiahnuť ohromujúci a jedinečný efekt v akejkoľvek oblasti stavebníctva. Silný, no zároveň ľahší materiál, ktorí sa často využíva aj v exteriéroch? Prečo je ale drevo a produkty z neho tak veľmi obľúbené? To si povieme v tomto článku a možno sa vám o jeho kúpe a inštalácii bude rozhodovať oveľa ľahšie. Poďte sa s nami na to pozrieť.

Súčasť prírody a našich domovov
Línia medzi hranicou nášho domu a vonkajším prostredím sa neustále posúva ďalej, pretože v prírode sa jednoducho cítime najlepšie. Podobný nádych dosiahnete, ak si vaše vonkajšie priestory v blízkosti obydlia obložíte smrekovými terasovými doskami, pričom máte na výber aj úpravu z iných drevín, napríklad borovice. Drevo má schopnosť výborne akcentovať a zjemňovať priestory alebo samotné stavby, čo nedokáže žiadny iný materiál. Ľahko sa aplikuje a vytvára naozaj jedinečný a zároveň prirodzený ráz, vďaka ktorému „zapadne“ váš domov do okolia.

Jedinečné výhody vonkajšieho využitia dreva a drevených obkladov
Drevo ponúka dizajnérom unikátnu kombináciu estetických, environmentálnych a praktických výhod. Je to prírodný a teplý materiál, ktorí má aj upokojujúce účinky. Je atraktívny svojou farbou a tvarom. Vytvára podmienky pre širokú dostupnosť štýlov, textúr a inovatívneho dizajnu. Špecifický povrch kvalitnej dlážkovice určite oceníte aj vo svojom interiéri.

Ekologické riešenie pre zdravý domov
Drevo je ale aj obnoviteľným zdrojom, na jeho výrobu a spracovanie sa v porovnaní s inými materiálmi využíva najmenej uhlíkových stôp. Navyše sa dorastajúce stromy sa starajú o reguláciu a odstránenie CO2 z našej atmosféry a jeho použitie vo výrobe stimuluje rozširovanie umelo riadených lesov, aby sa viac absorbovali škodlivé látky, ktoré sa podpisujú pod vznik globálneho otepľovania. Drevený materiál má aj veľký potenciál v recyklovateľnosti, čím sa znižuje množstvo škodlivého odpadu. Vynikajúce tepelné a zvukové izolačné vlastnosti sa ale cenia asi najviac, preto vám jeho využitie vo svojom interiéri skutočne odporúčame.

 

harmonia linia relax
DATACOM EU s.r.o.